Rybářské slavnosti v Třeboni a na Třeboňsku 2017

Rybářské slavnosti v Třeboni a na Třeboňsku » Třeboňsko

Třeboňsko - krajina rybníků

Krajina Třeboňska, označovaná též jako krajina rybníků, je už po mnoho staletí neodmyslitelně spojena s tradicí třeboňského rybníkářství. Na budování rybniční sítě na Třeboňsku se podíleli slavní středověcí stavitelé rybníků jako byl Štěpánek Netolický či Jakub Krčín z Jelčan.

Slavnou historii i součastnost rybářského cechu na Třeboňsku připomínají už po několik let Rybářské slavnosti, které se konají na konci léta v Třeboni. Snahou pořadatelů je rozšířit program Rybářských slavností i mimo město Třeboň.

Vlastní program Rybářských slavností zahrnuje hlavní turistické aktivity a zajímavosti na Třeboňsku, jako je rybaření, cykloturistika, bohatý kulturní program či ochutnávka specialit ze sladkovodních ryb.

Chytání ryb na Třeboňsku

Třeboňsko jako významná rybníkářská oblast nabízí velmi dobré podmínky pro sportovní rybolov. Kromě rybářských revírů na řekách Lužnice a Nežárka můžete k rybaření využít rybníky Rybářství Třeboň, a.s., které jsou určené ke sportovnímu rybolovu. Tradičním součástí programu Rybářských slavností je soutěž v chytání ryb na udici na chovném rybníce, a to jak pro dospělé, tak i pro děti.

Třeboňsko na kole

Rovinatá krajina Třeboňska, které je protkána hustou sítí značených cyklotras nabízí skvělé podmínky pro cykloturistiku. Přímo z Třeboně můžete vyrazit hned na dvě naučné cyklistické stezky, které vás blíže seznámí s místní historií a zajímavostmi (Naučná stezka Rožmberk, Naučná stezka Okolo Třeboně). Na výlet na kole po značené trase se můžete vypravit i v rámci Rybářských slavností.

Kulturní akce v Třeboni

Centrem kulturního dění na Třeboňsku je historické město Třeboň, které během roku hostí několik významných festivalů a dalších významných akcí. Na malebném třeboňském náměstí, na nádvoří Zámku Třeboň a dalších místech se během turistické sezóny konají desítky hudebních a divadelních představení. Doprovodný kulturní program na třeboňském náměstí je nedílnou součástí také Rybářských slavností.

Gastroturistika na Třeboňsku

Třeboňsko je proslulé chovem ryb, a s tím úzce souvisí i nabídka rybích specialit v místních restauracích. Zcela výjimečné místo mezi sladkovodními rybami na Třeboňsku zaujímá Třeboňský kapr, jako tradiční produkt třeboňského rybníkářství. Na Rybářských slavnostech můžete ochutnat speciality z Třeboňského kapra a dalších druhů ryb především díku Kuchařskému čarování Petra Stupky, který je mistr v přípravě pokrmů ze sladkovodních ryb. K rybám odedávna patří i víno, tudíž na Rybářských slavnostech nechybí ani ochutnávka vín z produkce společnosti Znovín Znojmo.

Podzimní výlovy

K tradičním podzimním akcím, které lákají návštěvníky na Třeboňsko, patří výlovy rybníků, které nabízejí atraktivní podívanou na práci profesionálních rybářů. Výlovy významných třeboňských rybníků jsou navíc doprovázené prodejem živých ryb či nabídkou občerstvení ze sladkovodních ryb. Snahou pořadatelů Rybářských slavností je každoročně rozšířit program o podzimní výlov jednoho z třeboňských rybníků.

Komentář

 

Ukázka historického rybářského náčiní.Okrasné ryby na Rybářských slavnostech v Třeboni.Petr Stupka na Rybářských slavnostech.Vzhled pohlednice - Rybářské slavnosti 2011Program pro děti.Exkurze na sádkách v Třeboni.

Krátce o slavnostech

Rybářské slavnosti 2017 na fotografii

Rybářské slavnosti 2017 očima fotografa. Fotoreportáž ze všech tří dnů slavností.

11.09.17

Ohňostroj 2017 na videu

Ohňostroj 2017 se opravdu vydařil! Koukněte na video.

11.09.17

Termín výlovu Rožmberka 2017

Termín slavnostního výlovu Rožmberka 2017 je již znám. Je to 13. až 15. října.

16.01.17

Výlov Rožmberka v obrazech 2016

Na výlov Rožmberka 2016 přijelo cca 50.000 lidí. Atmosféru na hrázi Vám připomene fotodokumentace.

31.10.16


Doporučujeme: Turistický portál Třeboň a Třeboňsko a katalog služeb a subjektů Třeboň INFO.CZ

Destinace Třeboňsko o.p.s. - Rybářské slavnosti Třeboň a Třeboňsko :: Webdesign ODEON