Rybářské slavnosti v Třeboni a na Třeboňsku 2017

Rybářské slavnosti v Třeboni a na Třeboňsku » Třeboň

Třeboň srdcem Rybářských slavností

Lázeňské město Třeboň, které je srdcem rybníkářské oblasti Třeboňsko, je současně i sídlem největšího rybářského podniku v Evropě zabývajícího se chovem sladkovodních ryb. Kromě aktivit spojených s rybařením nabízí toto tradiční město rybářů svým návštěvníkům cenné historické památky, léčebné či relaxační pobyty ve zdejších lázních, zajímavé kulturní akce a festivaly či ideální podmínky pro cykloturistiku.

Kulturní akce a festivaly v Třeboni

Během roku, zejména pak v létě, je historické město Třeboň místem konání mnoha zajímavých kulturních akcí a festivalů. K nejznámějším patří mezinárodní filmový festival animovaného filmu Anifilm, multižánrový hudební festival Okolo Třeboně či festival klasické hudby Třeboňská nokturna. Ke konci letní sezóny v Třeboni již po několik let patří Rybářské slavnosti, které jsou věnované nejen činnostem spojeným s rybářským řemeslem.

Třeboň – centrum českého rybníkářství

Historie města Třeboně je nerozlučně spjatá s tradicí rybníkářství, které se v této oblasti rozvíjelo již od 14. století. Tato tradiční jihočeské odvětví se na Třeboňsku zachovalo až do současnosti, důkazem toho je společnost Rybářství Třeboň, a.s. které patří mezi nejvýznamnější podniky zabývající se produkčním rybářstvím v rámci celé Evropy. S chovem ryb a jejich ukázkami se můžete seznámit na exkurzích na sádkách rybářství Třeboň a.s. Nejrůznější druhy sladkovodních ryb můžete také spatřit v Akváriu Krčínův dům v centru Třeboně.

Nejvýznamnější historické památky v Třeboni

K nejmalebnějším částem historického centra Třeboně patří třeboňské náměstí s renesančními a barokními štíty měšťanských domů. Na tomto místě se odehrává část programu Rybářských slavností a dalších třeboňských festivalů a kulturních akcí. V těsné blízkosti náměstí se nachází Zámek Třeboň obklopený upravovaným zámecký parkem. K významným technickým památkám Třeboně patří rybník Svět, který byl založen v roce 1571 Jakubem Krčínem. Kolem rybníka Svět vede naučná stezka Cesta kolem Světa, která vás mimo jiné zavede k Schwarzenberské hrobce – významné novogotické stavbě z druhé poloviny 19. století.

Komentář

 

Pasování do cechu rybářského.Okrasné ryby na Rybářských slavnostech v Třeboni.Petr Stupka na Rybářských slavnostech.Exkurze na sádkách v Třeboni.Vzhled pohlednice - Rybářské slavnosti 2011Ukázka historického rybářského náčiní.

Krátce o slavnostech

Rybářské slavnosti 2017 na fotografii

Rybářské slavnosti 2017 očima fotografa. Fotoreportáž ze všech tří dnů slavností.

11.09.17

Ohňostroj 2017 na videu

Ohňostroj 2017 se opravdu vydařil! Koukněte na video.

11.09.17

Termín výlovu Rožmberka 2017

Termín slavnostního výlovu Rožmberka 2017 je již znám. Je to 13. až 15. října.

16.01.17

Výlov Rožmberka v obrazech 2016

Na výlov Rožmberka 2016 přijelo cca 50.000 lidí. Atmosféru na hrázi Vám připomene fotodokumentace.

31.10.16


Doporučujeme: Turistický portál Třeboň a Třeboňsko a katalog služeb a subjektů Třeboň INFO.CZ

Destinace Třeboňsko o.p.s. - Rybářské slavnosti Třeboň a Třeboňsko :: Webdesign ODEON