Rybářské slavnosti v Třeboni a na Třeboňsku

Rybářské slavnosti v Třeboni a na Třeboňsku » Ročník 2012

Rybářské slavnosti 2012 - ohlédnutí

Poslední srpnový víkend 2012 Třeboň doslova patřila rybářům a jejím příznivcům. Největší událost konce léta – Rybářské slavnosti v Třeboni a na Třeboňsku navštívilo tisíce lidí aby s místními rybáři oslavily již 8. ročník jejich slavností.

Na své si zde přišli snad úplně všichni: zájemci o rybářskou tématiku všeho druhu, milovníci dobrého jídla a pití, kulturomilci, děti i sportovci.

Zde je fotoreportáž ze slavností, a rekapitulace:

Kulturní program rybářských slavností

Rybářské slavnosti byly slavnostně zahájeny v sobotu 25. 8. ráno na Masarykově náměstí, a pokračovaly bohatým dvoudenním programem. V sobotu k největším trhákům patřil vedle tradičního pasování a vystoupení Třeboňských pištců, večerní megakoncert Věry Martinové, a po přesunu lidu na světskou hráz velkolepý ohňostroj s hudbou Pink Floydu.

Nedělní program zahájila cimbálovka, poté hrála dechovka a odpoledne náměstí patřilo jihočeským Nezmarům.

Rybářské závody

V neděli probíhaly rybářské závody. Dětských závodů na Hradečku se zůčastnilo celkem 80 nadšených rybářů a rybářek. O dobré pohodě svědčí fotodokumentace závodu.

Dospělí rybáři se zase sjeli k rybníku Rožmberk. O rybářské závody na největším chovném rybníce byl obrovský zájem; soutěžilo rekordních 192 soutěžících. Náš tip: fotoreportáž z Rožmberka.

Zajímavé jsou i výsledky obou závodů.

Rybářská výstava a gastronomie

K rybářským oslavám patří i rybářská výstava a prezentace místní SŠ rybářské a vodohospodářské. A tak nám na náměstí v bazénech vegetily i živé ryby. Největší zájem o vodní živočichy byl ze stran dětí; ty obdivovaly velké sumce albíny i malinkaté okrasné rybky.

Co se týče gastra, po oba dny pro nás na náměstí vařili kuchaři Petr Stupka, Petr Šima, Josef Míka a další. A byly to fakt pochoutky!

Na náměstí byla do posledního místa zaplněna i prodejní místa pro stánkaře-prodejce, ale na rozdíl od jiných trhů zde nejvíce prostoru bylo dáno „rybí“ tématice. Nejoblehlejší byly stánky s rybími specialitami, znovínským vínem a třeboňským pivem.

V neděli se také konala cyklistická projížďka k rybníku Rožmberk, které se zúčastnilo 50 cyklistů. Nejstaršímu účastníkovi bylo 76 let, nejmladšímu 5 let. Novinkou byla zastávka u Schwarzenber­ského seníku a jízda kolem rybníků s právě probíhajícími závody – kolem Rožmberku a Hrádečku.

Pořadatelé rybářských slavností děkují všem svým příznivcům za účast a těšíme se s vámi na viděnou na slavnostním výlovu Rožmberka a na Rybářských slavnostech 2013!

S rybářským pozdravem Petrův zdar!

Komentáře

 

Pasování do cechu rybářského.Vzhled pohlednice - Rybářské slavnosti 2011Exkurze na sádkách v Třeboni.Petr Stupka na Rybářských slavnostech.Ukázka historického rybářského náčiní.Program pro děti.

Krátce o slavnostech

Slavnostní výlov 2021 nebude

V roce 2021 se všechny rybníky, tedy včetně Rožmberka, budou lovit v běžném režimu.

13.10.21

Rybářské slavnosti 2020

V roce 2020 se Rybářské slavnosti v Třeboni nekonají.

2.07.20

Rybářské slavnosti 2019 na fotografii

Fotografie z Rybářských slavností 2019.

30.08.19

Informace o Třeboni na Třeboň INFO.CZ

V roce 2011 zahájil provoz nový informační portál Třeboň INFO.cz

1.04.11


Doporučujeme: Turistický portál Třeboň a Třeboňsko a katalog služeb a subjektů Třeboň INFO.CZ

Destinace Třeboňsko o.p.s. - Rybářské slavnosti Třeboň a Třeboňsko :: Webdesign ODEON