Rybářské slavnosti v Třeboni a na Třeboňsku 2019

Rybářské slavnosti v Třeboni a na Třeboňsku » Ročník 2011

Jaké byly Rybářské slavnosti 2011?

Poslední prázdninový víkend patřila Třeboň rybářům a jejím příznivcům. Masarykovo náměstí navštívily tisíce lidí, aby s místními rybáři oslavily letos již 7. ročník Rybářských slavností v Třeboni a na Třeboňsku. Na své si zde přišli snad úplně všichni: zájemci o rybářské řemeslo, tradice i rybaření, milovníci dobrého jídla a pití, návštěvníci kulturních akcí, děti i sportovci.

Rybářské slavnosti začaly v sobotu v 10 hodin na hlavním podiu slavnostním zahájením (fotoreportáž), a poté následoval bohatý dvoudenní kulturní program (fotogalerie); v sobotu k největším trhákům patřil vedle tradičního pasování a vystoupení Třeboňských pištců večerní megakoncert Petera Nagyho s kapelou Indigo, který již třetí písní rozezpíval celé náměstí. Po koncertě následoval přesun lidu na světskou hráz, kde byl připraven nad rybníkem Svět velkolepý ohňostroj (video). V neděli náměstí nejprve zaplnilo dětské publikum a poté k dobré náladě vyhrávala Malá muzika Nauše Pepíka (video).

V neděli probíhaly rybářské závody. Děti chytaly tradičně na rybníku Hradeček a vedly si výborně; ze 76 soutěžících neúspěšnější rybářka Iva Klímová chytila 8 ryb. Dospělí soutěžily na Rožmberku a o účast v závodech byl velký zájem. Závodilo rekordních 148 rybářů a vítěz musel za 3 soutěžní hodiny ulovil 33 ryb. (výsledkové listiny)

V neděli se také konala cyklistická projížďka k rybníku Rožmberk, které se zúčastnilo 50 cyklistů. Nejstaršímu účastníku bylo 74 let, nejmladšímu 4 roky.

Rybářské slavnosti 2011 pořádala Destinace Třeboňsko o.p.s. a SŠRV Jakuba Krčína Třeboň s partnery, jímiž jsou společnosti Rybářství Třeboň, IKS Třeboň, DDS TOUR s.r.o., ODEON a.s.

Organizováno s finanční podporou Jihočeského kraje a Operačního programu Rybářství.

Komentáře

 

Okrasné ryby na Rybářských slavnostech v Třeboni.Petr Stupka na Rybářských slavnostech.Pasování do cechu rybářského.Ukázka historického rybářského náčiní.Exkurze na sádkách v Třeboni.Vzhled pohlednice - Rybářské slavnosti 2011

Krátce o slavnostech

Termín Rybářských slavností 2019

Termín 15. ročníku Rybářských slavností v Třeboni a je 16. – 18. srpna 2019.

1.01.19

Termín výlovu Rožmberka 2019

Termín výlovu Rožmberka 2019 je 11. až 13. října.

22.10.18

Rybářské slavnosti 2018 na fotografii

Rybářské slavnosti 2018 na fotografii.

2.10.18


Doporučujeme: Turistický portál Třeboň a Třeboňsko a katalog služeb a subjektů Třeboň INFO.CZ

Destinace Třeboňsko o.p.s. - Rybářské slavnosti Třeboň a Třeboňsko :: Webdesign ODEON