Rybářské slavnosti v Třeboni a na Třeboňsku

Rybářské slavnosti v Třeboni a na Třeboňsku » Ročník 2011

Jaké byly Rybářské slavnosti 2011?

Poslední prázdninový víkend patřila Třeboň rybářům a jejím příznivcům. Masarykovo náměstí navštívily tisíce lidí, aby s místními rybáři oslavily letos již 7. ročník Rybářských slavností v Třeboni a na Třeboňsku. Na své si zde přišli snad úplně všichni: zájemci o rybářské řemeslo, tradice i rybaření, milovníci dobrého jídla a pití, návštěvníci kulturních akcí, děti i sportovci.

Rybářské slavnosti začaly v sobotu v 10 hodin na hlavním podiu slavnostním zahájením (fotoreportáž), a poté následoval bohatý dvoudenní kulturní program (fotogalerie); v sobotu k největším trhákům patřil vedle tradičního pasování a vystoupení Třeboňských pištců večerní megakoncert Petera Nagyho s kapelou Indigo, který již třetí písní rozezpíval celé náměstí. Po koncertě následoval přesun lidu na světskou hráz, kde byl připraven nad rybníkem Svět velkolepý ohňostroj (video). V neděli náměstí nejprve zaplnilo dětské publikum a poté k dobré náladě vyhrávala Malá muzika Nauše Pepíka (video).

V neděli probíhaly rybářské závody. Děti chytaly tradičně na rybníku Hradeček a vedly si výborně; ze 76 soutěžících neúspěšnější rybářka Iva Klímová chytila 8 ryb. Dospělí soutěžily na Rožmberku a o účast v závodech byl velký zájem. Závodilo rekordních 148 rybářů a vítěz musel za 3 soutěžní hodiny ulovil 33 ryb. (výsledkové listiny)

V neděli se také konala cyklistická projížďka k rybníku Rožmberk, které se zúčastnilo 50 cyklistů. Nejstaršímu účastníku bylo 74 let, nejmladšímu 4 roky.

Rybářské slavnosti 2011 pořádala Destinace Třeboňsko o.p.s. a SŠRV Jakuba Krčína Třeboň s partnery, jímiž jsou společnosti Rybářství Třeboň, IKS Třeboň, DDS TOUR s.r.o., ODEON a.s.

Organizováno s finanční podporou Jihočeského kraje a Operačního programu Rybářství.

Komentáře

 

Exkurze na sádkách v Třeboni.Pasování do cechu rybářského.Ukázka historického rybářského náčiní.Petr Stupka na Rybářských slavnostech.Okrasné ryby na Rybářských slavnostech v Třeboni.Program pro děti.

Krátce o slavnostech

Slavnostní výlov 2021 nebude

V roce 2021 se všechny rybníky, tedy včetně Rožmberka, budou lovit v běžném režimu.

13.10.21

Rybářské slavnosti 2020

V roce 2020 se Rybářské slavnosti v Třeboni nekonají.

2.07.20

Rybářské slavnosti 2019 na fotografii

Fotografie z Rybářských slavností 2019.

30.08.19

Informace o Třeboni na Třeboň INFO.CZ

V roce 2011 zahájil provoz nový informační portál Třeboň INFO.cz

1.04.11


Doporučujeme: Turistický portál Třeboň a Třeboňsko a katalog služeb a subjektů Třeboň INFO.CZ

Destinace Třeboňsko o.p.s. - Rybářské slavnosti Třeboň a Třeboňsko :: Webdesign ODEON